Aksidenti tragjik/ Konfirmohet e vdekur 23-vjeçarja Shqiptare ,udhëtonte me të fejuarin…

Një tjetër viktimë me origjinë shqiptare në aksidentin tragjik në Larisa të Greqisë. Ajo është studentja Ifigjenia Micka. Mediat greke raportojnë se është bërë identifikimi i saj përmes ADN-së së krahasuar me të familjarëve. Lajmin e ka dhënë në Facebook avokati i familjes së saj, Stelios Sourlas. Deri më tani numri total i viktimave të aksidentit me tren është 57.

Nga informacione jo zyrtare, deri më tani raportohet se 5 shtetas shqiptarë kanë humbur jetën nga ky aksident tragjik. Mes viktimave është identitikuar edhe 60-vjeçari Pavlin Bozo i cili punonte në barin e një prej vagonave të trenit.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.


Na ndiqni: