Skenderbeu le kreun në Burrel/ Lojtarët përplasen me arbitrin për golin e anulluar në 90’

Skënderbeu nuk ka mundur dot të mbajë vendin e parë në renditje, teksa ditën e sotme është ndalur 0-0 në “Liri Ballabani” nga skuadra e Burrelit. Korçarët në këtë transfertë vuajtën shumë për ta zhbllokuar sfidën. Gjithsesi kuqebardhet gjetën golin në minutën e 90-të por gjyqtari anësor sinjalizon pozicion jashtë loje. Lojtarët e Skenderbeut, u përplasen me gjyqtarin kryesor për golin e anuluar, në minutat e fundit

Ky vendim i jep goditje ‘ujqërve’ pasi me këtë barazim zbresin nga froni i Kategorisë së Parë, pas fitores se Flamurtarit dhe Dinamos.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.