Pranvera sjell flamingot në liqenin e Pogradecit(Video)

Flamingot janë rikthyer. Ndalesa e tyre në liqenin e Ohrit nuk është një fenomen i zakonshëm por prej 6 vitesh përveç lagunës së Nartës dhe Karavastasë shpendët janë parë edhe në liqenin e Ohrit kryesisht në stinën e vjeshtës. Ndërsa këtë fillim pranvere 4 shpendë janë rikthyer në Pogradec çka duket se lidhet me tërheqjen e ujërave të liqenit që krijon edhe kushte të përshtatshme

për qëndrimin e përkohshëm të tyre.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.


Na ndiqni: