Skënderbeu vazhdon marshimin,‘poker’ Apolonisë dhe ruan kreun

Kategoria e Parë ka nisur sot javën e 21-të. Në Korçë, kryesuesit e Skënderbeut s’e kanë pasur të vështirë të dilnin me tre pikët, duke fituar 4-1 me Apoloninë. Pas tre fitoreve radhazi, firakët pësojnë disfatë në transfertë duke kompromentuar pozitat e tyre në zonën play-off të së Parës. Ndeshja është kontrolluar nga djemtë e Gvozdenovic, që kaluan në avantazh në të 32 minutë me Prençin.

Edhe nisja e pjesës së dytë ka folur për korçarët, që në të 47 minutë shënuan me Abdul. Bardhekuqtë do mbyllnin llogaritë me golin e Aboubakari në të 57 minutë, para se Umejiego te miqtë të shkurtonte shifrat në të 72 minutë. Në të 90 minutë Liço shënoi edhe golin e katërt për korçarët. Me 41 pikë, ujqërit vijojnë të kryesojnë Kategorinë e Parë, pesë ndeshje nga fundi i sezonit, ndërsa duket se kanë “prekur”me një këmbë Superligën…


SKËNDERBEU 4-1 APOLONIA

32′ Prençi, 47′ Temitope, 57′ Abubakari, 90+3′ Liço/ 71′ Umejego

FORMACIONET ZYRTARE:

SKËNDERBEU: Ruçi, Prençi, Dumfur, Idrizaj, Frashëri, Alii, Liço, Moraesh, Lika, Abubakari, Temitope. Trajner: Ivan Gvozdenoviç

APOLONIA: Harizaj, Asllanaj, Israel, Repaj, Kalus, Shanaj, Hebeja, Omeri, Haruni, Gjata, Umejiego. Trajner: Mariglen Kule

GJYQTARË: B.Ziri, E.Burgu, E.Hushi (Fushë-Krujë)

VËZHGUES: Mentor Sopjani (Elbasan)

DELEGAT: Ilirjan File (Elbasan)

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: