E cilësuar si tifozja me seksi e kupës së botës / Ivana Knoll i ve ‘flakën’ edhe formula 1(Foto)

Modelja kroate, Ivana Knoll, e cila u bë e famshme në Kupën e Botës në Katar për veshjet provokuese në mbështetje të kombëtares së vendit të saj, po përfiton nga ajo çfarë ndodhi në Katar. Ajo vazhdon të fitojë ndjekës në rrjetet e saj sociale, ku aktualisht grumbullon më shumë se 3.4 milionë ndjekës. Modelja ka qenë në Azerbajxhan, në Baku aty ku është zhvilluar gara e Formula 1.

Kroatja ka publikuar disa foto me një kostum jeshil dhe me syze rozë, teksa ka marrë vëmendjen e të gjithëve. Ajo duket thjesht e mrekullueshme dhe më në formë se kurrë

Luizi tregon 4 banorët që ka dashur më shume në ‘BBV2’….

Big Brother VIP Live nga shtëpia në Top Albania Radio rikthehet këtë të diel, emisioni që i dedikohet drejtpërdrejtë personazheve më të komentuar të momentit. Banorët e “Big Brother VIP” do të bëjnë një program të mirëfilltë radiofonik nga shtëpia më e vëzhguar dhe më e famshme në Shqipëri gjatë ditës së sotme, ku Top Albania Radio ka ngritur një studio radiofonike.

Sot është hera e fundit që do të zhvillohet “BBV Live nga shtëpia në TAR për këtë edicion, duke qenë se javën tjetër është finalja e madhe. Këtë herë Jonida Aliçkolli dhe Elona Duro do të intervistojnë Luiz Ejllin dhe që në fillim na ka treguar se cilët janë katër banorët përveç Kiarës që me të vërtetë i ka pasur përzemër e ndër to ka befasuar me emrin e Oltës.

Luizi: Efin, Kristin, Armaldon dhe Oltën

“Zoti më tha të hapja OnlyFans…/Mësuesja fetare lë punën: “Kam 30 mijë ndjekes, fitoj deri në 100 mijë $

Një 38-vjeçare amerikane ka marrë vëmendjen e medieve vendase dhe jo vetëm për deklaratën e saj të pazakontë. Courtney Tillia që dikur punonte si mësuese në një shkollë katolike pretendon se Zoti i tha të hiqte dorë nga karriera e saj në shkollë për të filluar një punë tjetër duke publikuar foto dhe video në OnlyFans

Në intervistat e saj ajo këmbëngul se ishte pikërisht Zoti që i tha të ndryshonte karrierën e saj për diçka pak më seksi. Tillia nga Los Anxhelosi pretendon se nuk e dinte se cili ishte “qëllimi i jetës së saj ose si ajo mund të ndihmonte të tjerët”. Megjithatë, shpejt ajo thotë se ndjeu një mesazh nga Zoti, për të ndihmuar në çlirimin e grave nga “turpi seksual”.“Mesazhi i Zotit ka qenë shumë i qartë: “Unë jam këtu për të qenë një pornostare. Kjo është mënyra ime për të shërbyer” – tha ajo.

Ajo ka tashmë mbi 30 mijë ndjekes. Pretendon se ka një pagë mujore nga 20 mijë në 100 mijë dollarë. Ajo beson se puna e seksit është “e unifikuar me Zotin” dhe e përshkruan aktivitetin e saj në OnlyFans si “të shenjtë”.

“Po u tregoj të tjerëve se kënaqësia dhe shprehja jonë seksuale – madje edhe në pornografi dhe punë seksuale – nuk kanë për qëllim të kundërshtojnë Zotin ose të ekzistojnë veçmas nga Zoti. Ato janë të bashkuara me Zotin dhe janë të shenjta. Unë po e jetoj jetën time si një shembull i të qenit plotësisht e hapur dhe e shprehur në mënyrë të pafalshme: jo kundër Zotit, por plotësisht me Zotin” – tha ajo.
Tillia pretendon se ndihet më e lidhur me Zotin dhe fenë e saj se kurrë më parë.

Nuk kam nevojë për një organizatë apo institucion që të më thotë se kush është Zoti apo si të vazhdoj marrëdhënien time me Zotin” – tha ajo.

Tillia është një nga gratë e shumta që fiton para duke shitur përmbajtje erotike në internet. Një stiliste 29-vjeçare la punën e saj pasi zbuloi se ajo mund të grumbullonte shuma të mëdha parash duke u zhveshur në kamera për të huajt ndërsa ishte duke kryer punë në makinën e saj. Ajo la punën e saj si parukiere dhe tani fiton më shumë se 93 mijë dollarë duke ndërvepruar me përdoruesit nga hapësirat publike si supermarketet.

‘Do jem i joti gjithë jetën”/Luizi i bën dedikimin e veçantë Kiarës: “Je gjithçka…

Banorët e “Big Brother VIP” do të bëjnë një program të mirëfilltë radiofonik nga shtëpia më e vëzhguar dhe më e famshme në Shqipëri gjatë ditës së sotme, ku Top Albania Radio ka ngritur një studio radiofonike. Këtë herë Jonida Aliçkolli dhe Elona Duro do të intervistojnë Luiz Ejllin, i cili gjatë intervistës bëri dedikimin e veçantë për të dashurën e tij, Kiara Titon, e cila u eleminua disa ditë më parë nga shtëpia e “BBV2”.

“Je gjithçka që jo vetëm unë po çdo djalë do ëndërronte dhe do ishte krenar që të kishte në krah, do jesh nëna më e bukur në botë, do jesh nëna e fëmijëve të mi, do jesh krahu im i djathtë, do jem i joti gjithë jetën”.

Aksident i frikshëm, makina futet brenda në lokal…

Një aksident i frikshëm ka ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Vlorës.Nga informacionet e deritanishme bëhet e ditur se dy automjete janë përplasur pranë “ish-shtëpisë së oficerëve” dhe njëra prej tyre ka përfunduar në ambientet e brendshme të një lokali.

Dy persona janë plagosur dhe transportuar me urgjencë në spital, ndërkohë që vijojnë hetimet për zbardhjen e rrethanave të këtij aksidenti.

Xhensila Myrtezaj mahnit fansat nga Singapori(Foto)

Xhensila Myrtezaj është duke shijuar disa ditë pushimesh me familjen e saj në Singapor. Fotot unike me pamje magjepsëse janë shkrepur nga Xhensila por detaji që bie më shumë në sy është format perfekte të turpit të saj.

Xhensila, merret shumë me sport fizik dhe palestër që të kujdeset dhe të jetë në formë gjithmonë

Merr flakë në lëvizje Mercedesi/ Shpëton mrekullisht çifti me fëmijën…

Një mjet tip Benz ka marrë flakë në aksin rrugor Lushnje-Rrogozhinë. Në mjet udhëtonin një çift bashkëshortësh me fëmijën e tyre. Ata kanë parë tymin që ka dalë nga pjesa e përparme e mjetit, e kanë hapur krahun e lëvizjes duke e futur mjetin në anën e rrugës. Sapo kanë zbritur tre familjarët, mjeti shpërtheu në flakë.

Edhe ardhja e zjarrfikëses së Lushnjes që bëri të mundur fikjen e zjarrit nuk e shpëtoi mjetin nga djegia totale. Dyshohet se shkak i zjarrit të ketë qenë difekt në paketën elektrike.

“Të kam gjetur rrobat qe je veshur me të zeza/ Efi bëhet “tapë”, i jep Luizit informacione nga jashtë…

Finalistët e Big Brother VIP2 pas përfundimit të “prime” kanë festuar, teksa këtij “realityshow” po i vjen fundi. Dean, Luizi, Kirsti dhe Efi kanë shijuar muzikën, pirë disa gota dhe kërcyer. Po duket se Efi e teproi disi me alkoolin, pasi kjo e ka bërë të harrojë disa rregulla. Ajo ka folur me Luizin dhe pse gjatë spektaklit patën përplasje të forta dhe tha se nuk donte “tja shihet më sytë”.

Efi iu afrua Luizit dhe i tha se e ka xhan pavarësisht zënkave, teksa ashtu e dehur i ka dhënë këngëtarit dhe disa informacione nga jashtë. Ajo tha se kishte folur me Jurgenën, që menaxhonte Instagramin e Luizit si dhe me nënë e tij.Jam shumë e lumtur nëse fiton ti”, i tha Efi Luizit.

“Fituesi i BBVA ndahet mes Luizit e Efit”/ Astrologia:”Kiara nuk e do! Nëse çifti ndahet…

Ditën e sotme në FunClub, moderatorja Megi Pojani ka zgjedhur të shkojë tek një astrologe në mënyrë që të mësoj më shumë në lidhje me banorët e Big Brother dhe se si do të shkojë finalja e madhe. Astrologia pretendon se gjasat për fituesin e këtij edicioni ndahen 50-50 mes Luizit dhe Efit, por se fitues sheh Luizin.

Ndërkohë sa i përket lidhjes së dashurisë mes Luizit e Kiarës, astrologia shprehet se sheh një dashuri të vërtetë nga ana e Luizit, por se një gjë të tillë nuk e sheh nga Kiara. “Dashuria e Luizit për Kiarën është e vërtetë, ndërsa Kiara nuk e ka dashuri të vërtetë. Edhe nëse ndodh ndarja ka për të ndodhur prej saj”, shprehet ajo.

‘Jam e lumtur nëse e fiton ti… të kam xhan…’ /Nën efektin e alkoolit, Efi dhe Luizi i japin fund armiqësisë…

Pas spektaklit të mbrëmshëm duket se gjërat janë sheshuar mes Efit dhe Luizit. A do të jetë kjo javë e fundit e Big Brother Vip me harmoni dhe dashuri? Duhet ta shohim, pasi “deklaratat e dashurisë” mes dy banorëve ishin të nxitura më shumë nga momenti që po kalonin (alkool, muzikë, kërcim) sesa nga një moment refelktimi.

“Jam e lumtur nëse e fiton ti… të kam xhan.. më ke shoqe, ti do e fitosh, s’ka ku të shkojë”…Të kam dashur vërtetë”- janë disa nga fjalët që Efi i tha Luizit nën efektin e alkoolit dhe tingujve të muzikës. Nga ana tjetër, Luizi i tha që edhe ajo ta pranojë se ‘ai e ka dashur në finale’. Gjatë kësaj bisede nuk munguan shpullat nga ana e Efit si dhe përqafimet mes tyre…

Kristi shpallet finalisti i katërt i ‘Big Brother VIP’

Kristi u shpall sonte finalisti i katërt i “Big Brother VIP”. Ai ishte në televotim me Nitën dhe Qetsorin, të cilët u larguan përfundimisht nga shtëpia. “Po më del zemra nga vendi”, u shpreh Kristi mes emocionesh.

Finalistët janë Luizi, Efi, Dea dhe Kristi. Ndërkohë, finalja do të zhvillohet më 6 maj, ku do të mësojmë edhe fituesin.

Nga humbja e babait deri te borxhet/ Historia e trishtë e Luizit: “Kam tentuar vetëvrasjen…

Mbrëmjen e sotme në prime u transmetua historia e jetës së Luizit, të cilën këngëtari e kishte rrëfyer mes lotësh. Ai u shpreh se ka lindur në Shkodër në vitin 1985. Luizi tha se ka nisur të flasë me vonesë, por që prej ditës kur nisi të flasë, nuk pushoi më së foluri. Luizi rrëfeu edhe për kushtet e këqija ekonomike dhe se nëna dhe babai i tij bënin dy punë. Ai shtoi se ka punuar kamerier për të ndihmuar familjen e tij.

Pas kësaj, ai tha se u bë pjesë e programit “Ethet”, ku doli fitues. Në linjën e jetës, Luizi foli edhe për historinë e tij të kaluar të dashurisë. Ai tha se la pas karrierën për dashurinë, por më pas i dhanë fund lidhjes 10 vjeçare, vetëm për një zënkë. Luizi foli edhe për licensën që iu hoq, pasi u tha se ishte e paligjshme dhe se për këtë arsye mbeti në mesin e katër rrugëve dhe mendoi t’i jepte fund jetës.

Ai shtoi se kur mendoi të bënte vetëvrasje, e ndihmoi një person në Shkodër që punonte te KEESH.

Bëhet fjalë për Benet Becin dhe se ai e ndihmoi me një vend pune. Banori foli edhe për momentin kur mori vesh lajmin e hidhur se babai i tij u nda nga jeta. Luizi tha se kur hyri në Big Brother la punën dhe se ka disa borxhe për të larë. Ai u shpreh se tani është momenti që të bëjë hapa të sigurtë dhe u shpreh se do qëndroi në Shqipëri dhe se atyre personave që ia kthyen shpinën, ka dëshirë t’i thotë që lotët janë për zgjedhjet e gabura që ka bërë dhe jo për to.

E rëndë në Durrës/ Presidenti i Erzenit, bie me kokë nga tribuna, dërgohet me urgjencë në spital

Një episod i rëndë ka ndodhur nëpërfundim të ndeshjes Erzeni – Partizani në Niko Dovana. Presidenti i shijakasve, Durim Keci, teksa po kontestonte arbitrat në momentin që po hynin në tunel, ka rënë nga tribuna me kokë dhe është dëmtuar rëndë. Është dashur ndërhyrja e menjëhershme e mjekëve për ndihmën e parë dhe më pas u transferua me urgjencë në spital.

Kontestimet e arbitrit Florian Lata kanë qenë të shumta nga të dyja ekipet dhe për këtë tifozët shijakas kanë reaguar në rrjete sociale, fillimisht duke i uruar shërim të shpejtë presidentit dhe më pas me kërcënime ndaj gjyqtarit.

“I urojme sherim sa me te shpejte presidentit tone z. Durim Keci , per shkak renies nga tribuna kryesore e stadiumit “Niko Dovana“ . Florjan Lata do e shohesh kush jane Cunat e Shijakut do vij ajo dite qe do kesh frike te levizesh neper Durres.”-shkruan ekipi i Erzenit.

Emocione të forta /Ndodh takimi magjik, Luizi surprizohet nga e ëma…

Në këtë ditë të 126-të Luizi pasi përloti publikun me linjën e jetës u surprizua nga nëna e tij. Ne një skenë të improvizuar nga Big Brother, Luizi shkoi në Shkodër me biçikletë aty ku takoi nënën e tij Anxhelina. Nënë e bir u përqafuan dhe u puthën mes lotësh. E ëma i kërkoi që javën e mbetur të bëjë vetëm humor dhe të nxjerrë në pah anën e tij të mirë e zemrën e bardhë.

“Edhe me Efin?”, e pyeti Luizi. “Efin e kam zemër”, u përgjigj zonja Anxhelina. Ajo përshëndeti dhe falenderoi të gjithë shqiptarët për mbështetjen që kanë treguar ndaj të birit. Ai tha që dëshira e tij është që nëna e tij të mos punojë më, por të qëndrojë në shtëpi me të dhe Kiarën….