Gazetarja e njohur në Maliq: “Ishte qytet me 8 fabrika, Rolling Hills ështe ndërtuar që prej 1951…

Jam ne Maliq ku bulevardi eshte me vila…..Ky qytet u ndertua ne 51-shin nga Bashkimi Sovjetik. Nga kenete Maliqi u popullua nga afro 10 mije banorë. Kishte 8 fabrika ,njera prej tyre ishte fabrika e sheqerit thote midis te tjerash gazetarja e njohur Alma Cupi…

Ndersa situaten e sotme e përmbledh me një fjali banorja nga Maliqi: “Njerzit duan të hanë, ketu punë s’ka…per me teper ndiqni videon….

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: