Grida Duma :”Ika nga partia kur pashë që ishin të çmendur, me zgjedhjet qesha më shumë me…

Ish-politikania Grida Duma ka folur mbrëmjen e sotme për debatin e fortë që pati me Roland Bejko, kandidatin e PD zyrtare për Bashkinë e Tiranës, dy ditë në emisionin e saj në Top Story, ku moderatorja i tha se iku nga partia pasi kur pa se “në PD ishin çmendur”. Ajo u shpreh në “Më lër të flas” se është turp i madh që Partia Demokratike, që i ka të gjitha resurset e nevojshme për të fituar, të katandiset në atë gjendje duke marrë më pak vota se Arlind Qori.

Grida Duma: Për sa kohë PD zyrtare ka arritur nën ”Lëvizjen Bashkë” të Qorit, nuk mund të dalë dhe të thotë ne e arritëm qëllimin sepse mbijetuam. Çdo të thotë mbijetuam kur ke patur një logo të madhe?


Patjetër që kisha gjykim dhe kritikë. Kam një mllef se mundësitë për të mos e katanidsur PD deri këtu, ishin aty. Të gjithë bashkë i kishim mundësitë. Bërja e betëjës ditët e fundit është një fake betejë. Duhet bërë një betejë që në momention që ke vendosur që të mbash atë parti dhe ta ruash atë logo.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: