Humbja e thellë e PD-së/ Jozefina Topalli: “Opozita s’bëhet me modelin e ish-kryetarit…

Pas humbjes së thellë në zgjedhjet e 14 Majit, sot Kryesia e Rithemelimit në PD u mblodh. Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli e pyetur se nëse duhet të ketë dorëheqje pas rezultatit, theksoi se opozita nuk mund të bëhet me modelin e ish-kryetarit, duke iu referuar kështu Lulzim Bashës.

“E para, këto nuk ishin zgjedhje. E dyta, pushteti nuk do ndalet. E treta, opozita nuk bëhet me modelin e ish-kryetarit”,-tha ajo.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: