Ngjarja horror në autostradë/ Llamarina shkëputet nga kamioni dhe godet 23-vjeçarin shqiptar…

Një histori horror vjen nga Barcelona, aty ku Klaudio Mirashi, një 23-vjeçar me origjinë shqiptare që jetonte në Villorba të Treviso-s, humbi jetën në rrethana gati të paimagjinueshme. Sipas asaj që shkruajnë mediat italiane, ai udhëtonte me makinë kur një copë llamarinë u shkëput nga një kamion duke e prerë në fyt.

I riu po udhëtonte drejt aeroportit dhe kamioni ishte para tij, kur u shkëput pjesa metalike prej 25 centimetrash që çau mjetin e tij dhe e goditi me forcë.

23-vjeçari u dërgua me urgjencë në spital, kur për disa ditë qëndroi në koma e më pas ndërroi jetë. Trupi i tij i pajetë u transportua në Itali dhe këtë të shtunë iu dha lamtumira e fundit në Villorba, aty ku jetonte. Klaudio la pas nënën Mimoza, babain Kolë dhe motrën Klaudia. Hetimet për ngjarjen tragjike po kryhen nga autoritetet spanjolle.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: