Pogradeci me 7 plazhe publike/ Çadra falas dhe hapësira pë personat me aftësi të kufizuara(Foto)

Në qytetin e Pogradecit aktualisht janë krijuar kushtet dhe rrethanat instituconale për ekzistencën e 7 plazheve publike, të cilat, janë të pajisura me çadra falas, por jo vetëm, edhe me hapësira të posaçme, për personat ne aftësitë e kufizuara.

Vlen të theksohet se sezoni turistik veror ka nisur me shifra të larta, dhe parashikimet janë për një verë të mbarë, ndërsa përgatitjet kanë nisur prej kohësh, për infrastrukturën dhe pastërtinë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: