Kur do të bëhen prindër? Ky është vendimi i Luizit dhe Kiarës….

Luizi dhe Kiara janë një prej cifteve më të diksutuar të showbiz-it shqiptar, nisur nga vëmendja që ata kanë si personazhe falë aventurës në “BBVIP” dhe gjithckaje që kanë vendosur të bëjnë më pas, ndërkohë që fansat e tyre e jo vetëm janë gjithnjë kuriozë për marrëdhënien e tyre dhe planet që kanë. Duke qenë se dyshja e bënë fejsën dhe martesën për sa kohë ishin pjesë e shtëpisë më të famshme në Shqipëri (edhe pse ligjërisht ka ende dyshime nëse janë burrë dhe grua),

ndërkohë që tani që janë jashtë jetojnë bashkë, kurioziteti më i madh që fansat e ciftit kanë është se kur do nisin të mendojnë për të krijuar një familje.

Këtë ata e kanë diskutuar edhe në reality show, duke bërë jo pak plane, ndërkohë, i ftuar së fundmi në “Fiks Fare”, i pyetur në lidhje me planet me një fëmijë, Luizi u shfaq entuziast. Megithatë, duke huazuar shprehjen e famshme të Kiarës tha:

Familja është gjë e shenjtë, e kam dhe do ta kem gjithmonë, do ia lëmë kohës. Do e lëmë të rrjedhë

“I kapa mat në shtëpinë ku bashkëjetonim”/ Ish-Miss Universe rrëfen si e tradhtoi i dashuri…

Ish-missi Daniela Shima, një nga konkurrentet e spektaklit “Love Story”, ka rrëfyer tradhtinë e të dashurit, me të cilin kishte disa vite e lidhur dhe bashkëjetonin. Ajo tha se e kishte kapur mat në shtëpinë ku bashkëjetonin dhe se më pas janë ndarë.

Me këmbënguljen e moderatores Rozana Radi ajo ka treguar dhe detaje

Isha këtu, sa bukur. Pse s’më morët videografe. Isha e qetë. Kisha ditë që e kisha kuptuar.

Ishte aq i zoti sa që i fshihte mesazhet”, rrëfeu modelja.

E rëndë në Golem/ Hyri për t’u larë në det, 66-vjeçari pëson arrest kardiak….

Një 66-vjeçar ka ndërruar jetë teksa ishte futur për t’u larë në plazhin e Golemit në Kavajë. Sipas policisë, shtetasi nga Elbasani shfaqi probleme menjëherë sapo ra në kontakt me ujin. Paraprakisht dyshohet se vdekja ka ardhur si pasojë e arrestit kardiak.

“Në Golem, shtetasi M. K., 66 vjeç, banues në Elbasan, sapo ra në kontakt me ujin në anë të detit, ka shfaqur probleme shëndetësore, dyshohet arrest kardiak

Ishte duke punuar/ 18-vjeçari shqiptar bie nga çatia vdes në vend (Emri)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Porto Sant’Elpidio, në Itali ku ka humbur jetën 18 vjeçar me origjinë shqiptare. Mediat italiane bëjnë me dije se viktima është i riu Franco Mazelli, pasi dyshohet se ka rënë nga lartësia e çatisë teksa punonte në fabrikë në zonën industriale.

Mësohet se tragjedia ka ndodhur mëngjesin e kësaj të enjte rreth orës 09:00, teksa viktima banonte bashkë me familjen në Fermano. Sipas hetimeve paraprake, një pjesë e çatisë është shembur dhe djali u rrëzua duke rënë rreth 10 metra poshtë.

Ndonëse u dërgua me urgjencë në spital, i riu nuk arriti të mbijetonte.

‘Vendi do ndryshim’/ Luiz Ejlli tregon strategjinë e themelimit të partisë së tij….

Me batuta dhe humor, fenomeni fitues i ”Big Brother Albania Vip 2”, këngëtari Luiz Ejlli i është përgjigjur pyetjes së dy moderatorëve në Fiks-Fare “se nëse do futet në politikë”. Ai tha se do zgjedhë një pjesë të PD, një pjesë të PS, një pjesë të Metës, një pjesë të Albin Kurtit

Që do një ndryshim ky vend e do, se thotë Rama jo po ika unë kush do të vijë? Do marr një pjesë të partisë së Albin Kurtit, janë të mirë ata për protesta, janë të mirë për opozitë.

Do merrja një pjesë të partisë së Ilir Metës, të kryjnë punë ata.

Do merrja një pjesë të partisë së Berishës, se duhen, se nuk pranojnë rezultatin e zgjedhjeve, sido të jetë. Do merrja dhe një pjesë të PS, se kanë vila kudo dhe se ata fitojnë gjithmonë”, tha me batuta Ejlli.

Egli Tako shfaqet e ënjtur, frikëson ndjekësit: “Kam kafshuar veten(Fotolajm)

Egli Tako ka habitur së fundmi njekësit në Instagramin e saj ku është shfaqur me buzën e ënjtur. Por ajo ka treguar se kjo ndodhi pasi zgjodhi të ushqehej menjëherë pas trajtimit te dentisjta dhe nga mprija ka kafshuar pa ndjerë buzën.

“Kam kafshuar veten në mënyrë të pavetëdijshme. Nëse më shihni vërdallë mos bëni pyetje të pavenda se mund t’i nxjerr t ju nervat e kësaj kryevepre qëbëra”, ka shkuar ajo.

Kujtojmë se Egli ka marrë vëmendje së fundmi për ndarjen nga partneri i saj, Olsi Bylyku pas 3 vitesh lidhje publike.

Luiz Ejlli : “Ditëlindjen e kolova në spital…ja ç’farë ndodhi….

I ftuar në “Fiks Fare”, fituesi i Big Brother Vip 2, Luiz Ejlli ka rrëfyer se si e ka kaluar ditëlindjen para dy ditësh. Ai tha se ditëlindjen e festoi në spital, kjo për shkak të xhirimeve që patën në Korçë për filmin “Në kuadër të dashurisë”.

“Ditëlindjen e kalova në spital, kjo sepse patëm ca skena tek xhirimet që ishim jashtë”, tha Luizi.

Vrasja e shqiptarit në Selanik/ Polica bie në gjurmët e ekzekutorit, zbardhen detajet e para…

Detaje të reja kanë dalë në lidhje me vrasjen e 50-vjeçarit shqiptar në Selanik, mesditën e sotme nga bashkatdhetari i tij. Mediat greke bëjnë me dije se policia është ende duke hetuar rastin dhe kanë arritur të identifikojnë autorin nga targat e makinës me të cilën ai udhëtonte.

Sipas të njëjtave burime, bëhet fjalë për një burrë nga Shqipëria i cili në të kaluarën është i akuzuar autoritetet për vepra penale. Hetimet për gjetjen e tij janë duke vazhduar, por deri më tani vazhdon të jetë ende në kërkim.

Kujtohet se ngjarja ka ndodhur pak minuta para orës 13:00, ku viktima u qëllua rëndë në shpatull dhe për pasojë ndërroi jetë më vonë. Sipas informacioneve, viktima 50-vjeçare me origjinë shqiptare është qëlluar me të paktën dy plumba, ende nuk janë zbardhur arsyet që çuan në tragjedi. Ky është momenti i ekzekutimit të 50-vjeçarit shqiptar në Selanik nga bashkëatdhetari i tij.

Viktima dhe autori sipas mediave greke kanë qenë miq me njëri-tjetrin. Sherri nisi në një lokal ku po pinin kafe së bashku, më pas autori dhe viktima janë larguar me makina për tu konfliktuar sërish pranë një karburanti.

Prag tragjedie, rrëshket masivi shkëmbor në Librazhd, bllokon rrugën…

Një masë e madhe shkëmbore ka rënë ditën e sotme në aksin Librazhd-Bulqizë, por fatmirësisht nuk ka shkaktuar pasoja në njerëz apo në mjete, pasi në momentin që ka ndodhur rrëshkitja nuk ka patur lëvizje. Sicc shihet edhe nga foto masa shkëmborë mund të kishte shkaktuar edhe tragjedi në rast se në atë moment do të kishin kaluar mjete, për shkak të madhësisë së saj, pord he forcës goditëse.

Rrëshkitja e gurëve ka ndodhur në vendin e quajtur “Guri i Rezit” pak kilometra pasi kalon Librazhdin, ndërsa është bllokuar totalisht rruga.

Ndërkohë janë njoftuar autoritetet për zhbllokimin e rrugës, pasi me dhjetra makina janë bllokuar.

Kujtojmë që ky aks rrugor përdoret nga qindra banorë të fshatrave përreth për tu lidhur me qytetin e Librazhdit.

Mesfushorja e Bajernit kërkohet nga Revista “Playboy” për foto nudo, trajnerja e mbështet idenë…

Xhulia Guin është një nga futbollistet më seksi në skuadrën kombëtare të Gjermanisë e gjithashtu te skuadra e Bajern Mynihut. E konsideruar si mbretëresha e Instagramit, mesfushorja shpeshherë merr vëmendjen e mbështetësve të saj dhe në “Instagram” numëron plot 523 mijë ndjekës. Së fundmi, 24-vjeçarja ka dhënë një intervistë për revistën “Playboy” dhe “Bild” zbulon se futbollistes i është kërkuar që të pozojë edhe disa foto nudo,

por kjo kërkesë e revistës është refuzuar dhe fotot do të jenë vetëm provokuese, por jo të ekzagjeruara.

Ndërkohë, është pyetur edhe trajnerja e Gjermanisë, Martina Vos Teklenburg e cila shprehet se mbështet çdo vendim të futbollisteve të saj sepse është jeta e tyre, por ato duhet të marrin parasysh presionin që u krijohet.

“Mendoj se ‘Playboy’ ka foto super estetike dhe do të lejoja çdo lojtare që të bënte çfarë ajo vetë të donte. Do ta lija të bënte zgjedhjen e vet por natyrisht do t’i tregoja avantazhet dhe disavantazhet që sjell. Nëse ju arrini t’i merrni parasysh dhe t’i përballoni pasojat, atëherë nuk ka asgjë të keqe”, u shpreh trajnerja 55-vjeçare

I nxehti ekstrem, ja masat që ka ndërmarrë Greqia…

Greqi ka marrë një sërë masash për të parandaluar efektet negative tek shëndeti i qytetarëve i nxehti përvëlues që ka prekur Europën por jo vetëm. Mediat greke bëjnë më dije se ministria e punës ka dhënë urdhër për respektimin e këtyre masave në mënyrë që të përballohet i nxehti në disa institucione. Këtyre për nesër, e premte, 14 korrik iu shtohet edhe pezullimi i funksionimit të zyrave të hipotekës, shtyrja e provimeve për patentë shofer dhe pezullimi i detyrueshëm i dërgesave nga ora 12 deri në 5 pasdite.

– Pezullimi i detyrueshëm i punës në zonat ku rreziku i stresit të nxehtësisë bëhet jashtëzakonisht i lartë gjatë periudhës 12:00 – 17:00.

– Sigurimi i punës në distancë me sistemin e telepunës për punëtorët e sektorit privat që bëjnë pjesë në grupe me rrezikshmëri të lartë.

– Masat për organizimin e orarit të punës dhe lehtësimin e punonjësve gjatë çdo ndryshimi të kohës së mbërritjes dhe largimit të tyre nga puna.

– Masat teknike dhe organizative për parandalimin e stresit termik të punëtorëve.

– Dispozita të veçanta për punën në natyrë dhe sigurimin e pajisjeve mbrojtëse personale

E rëndë në Selanik/ Ekzekutohet me tre plumba shqiptari….

Një 50-vjeçar me origjinë shqiptare u qëllua për vdekje në zonën e Analipsit, në Selanikun lindor. Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 12:30 të pasdites së kësaj të enjteje, 13 korrik 2023, jashtë një karburanti në rrugën “Solonos”. Shqiptari, identiteti i të cilit akoma nuk bëhet me dije, është qëlluar me tre plumba, të cilët rezultuan fatal për jetën e tij, raportojnë mediat e huaja.

Dëshmitarët që qëlluan në vendin e ngjarjes raportojnë se 50-vjeçari është përleshur me autorin që ishte brenda një automjeti. Në pamjet e një kamera sigurie në afërsi dallohet e gjithë skena e krimit.

Në pak sekonda shfaqet 50-vjeçari jashtë automjetit, i cili tenton të qëlloj drejtuesin me një send në fort që ka në dorë, por sapo tërhiqet, nga brenda makinës shkrepet 3 herë arma dhe burri shqiptar bie në tokë, duke gjetur vdekjen e menjëhershme.

Makina më pas largohet me shpejtësi nga vendi i ngjarjes. Autoritetet policore greke janë vënë në ndjekje të autorit të ngjarjes, por akoma mbeten të paqarta shkaqet e kësaj ngjarjeje të rëndë.

Çfarë ka ndryshuar pas martesës dhe kur do të zgjerohet familja e tyre? Rrëfehet Armina Mevlani…

Më 25 shtator 2022 pas 10 vitesh së bashku Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha e kurorëzuan dashurinë e tyre në martesë. Në një intervistë të shkurtër për “Pushime on Top”, Armina Mevlani ka folur së fundmi për jetën e saj si nuse, pas martesës. Mevlani tha se nuk kanë ndryshuar shumë gjëra, pasi kishin një lidhje prej 10 vitesh, vetëm se marrëdhënia është përforcuar akoma më shumë.

Asgjë, ne kishim 10 vjet bashkë, dhe jetojmë në një shtëpi prej 8 vitesh. Thjesht marrëdhënia duke ecur maturohet, respekti shtohet, dimë se çfarë do njëri dhe se çfarë do tjetri dhe jemi bërë si shokë të ngushtë se çdo gjë e flasim me njëri-tjetrin. Mendoj se evolon për mirë, kur të dy dinë si ta trajtojnë,”-tha ajo.

Jo tani pas dasme, por prej shumë kohësh Armina është pyetur rreth planeve të zgjerimit të familjes.

Pjesë nga biseda:

Eni Shehu: Një fëmijë kur do e bësh?

Armina Mevlani: Po dhe fëmija sigurisht që do të vijë

Eni Shehu: Në plane të afërta?

Armina Mevlani: Kur të jetë, kur të ndodhi, thjesht presim. Ma bëjnë shumë këtë pyetje, unë po punoj, po shijoj marrëdhënien, kur të vijë fëmija do të jetë një lumturi ekstra.

Qytetari: “Kam harxhuar 2 mijë euro për 5 ditë pushime në Spille…

Edhe pse sezoni ka nisur, jo të gjithë kanë mundësi financiare dhe pune të bëjnë pushime. Së fundmi një qytetar në një intervistë për emisionin Summer Cube’, në Euronews Albania është shprehur se vjet ka bërë pushime në Spille dhe për 5 ditë ka harxhuar 2 mijë euro.

Ai shtoi se këtë vit çmimet janë shtrenjtuar dhe se nuk e di nëse do të bëjë pushime dhe për shkak të punës.

Vjet i kam bërë pushimet në Spille dhe më shkuan 2 mijë euro për 5 ditë. Këtë vit është më shtrenjtë”- tha ai.

U tregoi organin gjenital 4 vajzave, arrestohet shqiptari në Greqi…

Një 37-vjeçar shqiptar është arrestuar në Selanik pasi akuzohet se ai u ka treguar organin gjenital vajzave të reja nga 17 deri në 19 vjeç. Policia greke ka arritur të zbulojë se shqiptari e ka kryer vazhdimisht këtë akt ndaj katër vajzave.

Shqiptari thuhet se në fillim të muajit qershor të këtij viti në zonën e Vasilikisë ka kryer disa herë akte ofenduese ndaj të rinjve.

Siç rezultoi nga hetimet, 37-vjeçari nuk dispononte dokumentet e nevojshme për qëndrimin e tij të ligjshëm në Greqi, ndaj u arrestua dhe u dërgua në Drejtorinë e Menaxhimit të Emigracionit Thermi.