‘Dramë’ në kursin e këmbimit/ Euro drejt barazimit me lekun, Dollari drejt 90 lekëve….

Euro është duke zhvlerësuar me shpejtësi ndaj Lekut. Ky fenomen i çuditshëm ka marrë udhë që prej fillimit të këtij viti, ndërsa gjatë qershorit dhe korrikut zhvlerësimi i euros ndaj lekut ka qenë më i shpejtë duke na çuar sot në mundësinë që të ketë një barazim të tyre në vetëm pak ditë nëse performanca vijon e tillë edhe per disa ditë…

Sot më 14 korrik 2023, dollari amerikan blihet me 92 lekë dhe shitet me 93.5 lekë.

Euro blihet me 103.2 lekë dhe shitet 104.1 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 120 lekë dhe shitet me 121.5 lekë

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: