Merr formë Skënderbeu, korçarët zyrtarizojnë 11 afrime gjatë merkatos…

Skënderbeu eshte drejt mbylljes se merkatos, ku skuadra korçare ka zyrtarizuar 11 afrime në këtë verë. Drejtuesit e kanë nisur me portën, ku Marko Alia është portieri i ri që i është bashkuar Skënderbeut. 23- vjeçari i dalë nga akademia e Lacios , ka qenë pjesë e Kombëtares U-21 ndersa ka firmosur zyrtarisht me klubin korçar një kontratë 3-vjeçare.

Më herët klubi korçar ka arritur akordet edhe me dy mbrojtës, Andrea Gërxho dhe futbollistin brazilian, Markos Ramos i cili në sezonin e fundit ka qenë pjesë e Burrelit në Kategorinë e Parë.

Në mesfushë Juri Merlim, Klevis Shaqe… i cili vjen nga Tomori i Beratit, Kosta Vangjeli (mesfushor) , Ermir Rashica (mesfushor-sulmues) . Dejvid Janaqi (mesfushor) ..,i vetmi që është në dyshim dhe që nuk ka firmosur akoma ,lojtar për të cilin pritet të vendoset në orët në vazhdim….

Një tjetër afrim zyrtar është edhe Suhel Muharem Sulmuesi i krahut u bashkohet korçarëve nga radhët e Strugës, që këtë sezon u shpall kampion në Maqedoninë e Veriut. Në sulm Zhordan Fleçer (sulmues) Alfred Mensah (sulmues).

Lojtarë të afruar:

1.Marko Alia (portier)    
2.Andrea Gërxho (mbrojtës)  
3.Marko Ramos (mbrojtës)    
4.Juri Merlim (mesfushor)  
5.Klevis Shaqe (mesfushor)    
6.Kosta Vangjeli (mesfushor)    
7.Dejvid Janaqi (mesfushor) ?  
8.Ermir Rashica (mesfushor-sulmues)  
9.Suhejl Muharem (mesfushor-sulmues)  10.Zhordan Fleçer (sulmues)  
11.Alfred Mensah (sulmues)


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: