Mbahet nesër Maratona e Pogradecit ,publikohet itinerari dhe kufizimi i qarkullimit…

Mbi 500 pjesëmarrës nga mbi 25 vende të botës janë të regjistruar si pjesë e maratonës Enkelana duke e kthyer Pogradecin në qytetin pritës të një ngjarje të madhe sprotive. Bashkia e Pogradecit ka lajmëruar se do të bëhet bllokim i përkohshëm i aksit nacional Lin-Pogradec dhe Qafë Plloçë-Pogradec prej ores 19:00-20:30 ,diten e neserme,dt 29 Korrik.

Gjithashtu bëhet e ditur se bllokimi i rrugës do të kryhet në të dyja drejtimet, pra edhe në sensin kur vjen nga Tirana dhe nga Korça.

Në kuadër të organizimit të Maratonës Ndërkombëtare @marathon_enkelana datë 29 Korrik 2023 ju lajmërojmë se do të bëhet bllokim i përkohshëm i aksit nacional Lin-Pogradec dhe Qafë Plloçë-Pogradec:

🔴Bllokimi për 1 orë e 30 minuta në fashën orare 19⁰⁰-20³⁰

Në të dyja drejtimet e lart përmendura, pra në sensin kur vjen nga Tirana dhe nga Korça.

🔴Gjithashtu të bllokuara do të jenë edhe rrugët e qytetit deri në përfundim të maratonës.

🔴Të gjithë drejtuesit e automjeteve janë të lutur të marrin masa për të mos lëvizur në këtë orar në rrugën nacionale pra nga ora 19⁰⁰ deri në orën 20³⁰

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: