Qeveria “zgjidh qesen”, jep 2 milionë lekë për kurimin e aktorit Genc Fuga

Pas reagimeve të shumta në media qeveria ka vendosur të akordojë 2 milionë lekë të reja për kurimin e aktorit Genc Fuga. Ai iu nënshtrua një ndërhyrje kirurgjikale në një spital privat. Në mungesë të fondeve, bashkëshortja e tij nisi një fushatë në rrjetet sociale për të mbledhur shumën prej 19 mijë euro.

Rasti në fjalë dëshmoi edhe njëherë dështimin e sistemit publik të shëndetësisë për të trajtuar këtë rast.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: