Po vinin për pushime në atdhe/ Këto janë Shqiptaret nënë e bijë, që humbën jetën në aksident në Kroaci…

Njomza Olluri Gashi dhe vajza e saj Olta janë dy viktimat nga Kosova, të cilat humbën jetën si pasojë e aksidentit që ndodhi një ditë më parë në Kroaci. Ndersa ka mbetur i plagosur edhe bashkëshorti i saj, Safet Gashi dhe djali i tyre. Kjo familje nga Pjetërshtica e Shtimes, me vendbanim në Abensberg, ishin nisur për në Kosovë nga Gjermania.

Nga po ky aksident pati edhe një tjetër të vdekur, i cili është një kroat nga Zara.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: