Atentati ndaj Shqiptarit në Greqi/ E shkuara që nga vr*sjet në Belgjikë, te ekz*kutimi i Papës…

Ky është biznesmeni Andrea Kalemi alias Adriatik Kalemi i cili u qëllua me armë zjarri në ishullin Paxos, ku kishte shkuar për pushime me familjen. Raportohet se atentatori shkoi në Greqi nga Italia dhe në vendngjarje janë gjetur 14 gëzhoja. Biznesmeni Andrea Kalemi alias Adriatik Kalemi, po lufton me jetën në spitalin e Janinës pas një atentati të organizuar ndaj tij në ishullin Paxos, teksa pushonte me familjen.

Për shkak të gjendjes mjaft të rëndë shëndetësore, Kalemi është transportuar më pas në Janinë.

Policia greke dyshon se bëhet fjalë për një atentat për larje hesapesh dhe dyshon se atentatori është një shqiptar i ardhur nga Italia.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: