Festa e birrës me biletë në Korçë/ Qytetarët lumë komentesh: “ Një familje me 4 veta të vijë nga Tirana i duhen vetem për 1 dite 250 mijë leke…

“Festa e Birrës”, po bëhet nga viti në vit gjithnjë e më kushtueshme për qytetarët. Teksa me parë hyrja ka qenë gjithnjë falas, kjo gjë ka ndryshuar vetëm në dy vitet e fundit. E teksa vitin e kaluar Bashkia bëri vetëm natën e fundit me pagesë, këtë vit ka bërë tre netë me pagesë, duke lënë vetëm dy netë hyrjen falas ….dhe ndoshta vitin që vijnë, kështu siç e ka nisur, mund t’i bëjë të pestë netët me pagesë…

Por ajo ç’ka shihet eshte se ne dt 18,19, 20 , Gusht vetëm per te hyrë duhen 20 Euro per te Premten ,30 euro per te Shtunen dhe 20 per te Dielen…

Qyetarët lumë komentesh negative:

Bera nje logari te vogel. Nje familje prej 4 personash nga Tirana per ne Korce per te qendruar vetem 1 dite ne festen e birres! Nafta, biletat, hoteli plus te ngrena e te pira duhen minimumi 25.000 leke te reja. Me falni po ku ju con mushka me keto cmime?

O pika qe su bie me gjith bileta akoma doni ta zhvatni kete popull o plera ajo eshte feste popullore fitimi eshte tek shitja e birrave dhe ushqimeve o popull mos shkoni fare se po e bejne feste private bojkotoheni kete feste kjo eshte korupsion i hapur bojkotoheni anje mos shkoje!

Korca do kthehet ne nje qytet per moshen e trete sepse ka klime te mire, eshte shpopulluar tej mase, edhe turistet qe ishin para disa vitesh i humben. Korca do jete nje qytet qe do kete gjalleri vetem ne 4-5 festa qe jane edhe pastaj vetem mosha e 3-të do jete mbizoteruese, nuk do jete ajo Korce qe ka qene. Fatkeqesisht….


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: