Flakët perfshinë apartamentin e tij teksa ishte në gjumë…Humb jetën gazetari 37-vjeçar në Greqi…

Një gazetar 37-vjeç ka ndërruar jetë në Greqi si pasojë e flakëve që përfshinë apartamentin ku ai banonte në sheshin Atika. Mësohet se viktimë ka mbetur i riu Antonis Chrysoulakis, ku lajmi për ndarjen nga jeta të gazetarit e kanë konfirmuar jo vetëm të afërmit dhe kolegët e tij në gazetën “Parapolitika”, por edhe të gjithë ata që e kanë njohur.

Sipas mediave greke shkak për zjarrin është bërë, pasi viktima pasi ka mbaruar punën ka dashur të gatuajë diçka për të ngrënë mirëpo, duket se e ka zënë gjumi duke shkaktuar shpërthyerjen e zjarrit.

Mësohet se viktimë ka mbetur i riu Antonis Chrysoulakis, ku lajmi për ndarjen nga jeta të gazetarit e kanë konfirmuar jo vetëm të afërmit dhe kolegët e tij në gazetën “Parapolitika”, por edhe të gjithë ata që e kanë njohur.

Sipas mediave greke shkak për zjarrin është bërë, pasi viktima pasi ka mbaruar punën ka dashur të gatuajë diçka për të ngrënë mirëpo, duket se e ka zënë gjumi duke shkaktuar shpërthyerjen e zjarrit. Ironia tragjike është se lajmi i fundit i transmetuar nga Antonis Chrysoulakis në faqen e gazetës “Parapolitika”, pak para se të vdiste, ishte për një zjarr në një ndërtesë të braktisur në Athinë.

Aksident i frikshëm në Librazhd-Elbasan, përmbyset makina, plagoset 25-vjeçari…

Një aksident rrugor ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin Librazhd-Elbasan, pasi një automjet tip “Volkswagen” që drejtohej nga një 25-vjeçar ka dalë nga rruga .Mësohet se i riu ka humbur kontrollin e mjetit e për pasojë ka dalë nga rruga dhe është përmbysur. Policia bën me dije se i riu është dëmtuar dhe ndodhet në kujdesin e mjekëve jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi i Policisë:

Rreth orës 19:30, në aksin rrugor Librazhd-Elbasan, automjeti tip “Volkswagen”, që drejtohej nga E. S., 25 vjeç, banues në Librazhd, si pasojë e humbjes së kontrollit mbi drejtimin e automjetit nga drejtuesi, automjeti ka dalë nga rruga dhe është përmbysur.

Drejtuesi i automjetit, E. S., është dëmtuar dhe ndodhet në kujdesin e mjekëve jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit

‘Tradita vazhdon’, zhvillohet festa e lakrorit në vitin e 15-të në Polenë,Korçë…

Festa e Lakrorit, një traditë e përvitshme në Korçë këtë vit u organizua në fshatin Polenë. Mbrëmja e së shtunës mblodhi në këtë fshat me qindra qytetarë korçarë e jo vetëm por dhe vizitorë nga qytete të tjera si edhe turistë të huaj .

Për mbi 4 orë, amvisat polenake përgatitën një prej gatimeve tradicionale korçare, duke u dhënë të pranishmëve mundësinë që jo vetëm ta shijojnë, por edhe ta shohin nga afër mënyrën e veçantë të përgatitjes së lakrorit në saç.

Festa e lakrorit” vjen si një ndërthurje e shijes së lakrorit të gatuar në çast, një panairi ushqimesh tradicionale të fshatit Polenë si dhe të Korçës, por edhe argëtimit, teksa mes tavolinave dhe shijimit të lakrorit nuk mungoi as muzika, përbërësi kryesor i çdo feste që erdhi nën interpretimin e këngëtarit të mirënjohur Spiro RokoPlan efekt, fragment muzikor.

Ky është viti i 15-të që organizohet “Festa e Lakrorit” duke u kthyer në një traditë të përvitshme.

Në lidhje dashurie ?Reperi italian publikon foton ‘e nxehte’ me Jori Dellin, ‘plasin’ komentet…

Modelja e njohur shqiptare, Jori Delli ka qenë së fundmi në qendër të mediave rozë, pasi prej kohësh është përfolur për një romancë me reperin italian Federico Palana, i njohur me emrin e artit Fred de Palma. Ky i fundit ka hedhur poshtë aludimet, duke konfirmuar romancën me ish-banoren e Big Brother Vip Albania.

Ai ka postuar në rrjete sociale një foto me modelen shqiptare, e cila duket me shpinë teksa postimin e shoqëron me shenjën e infinitit, ndërsa nuk kanë munguar edhe komentet me emrin e Jorit

Bujar Asqeriu feston ditëlindjen, ja sa vjeç mbush aktori i mirënjohur…

Aktori i mirënjohur shqiptar Bujar Asqeriu ka festuar ditën e sotme 67-vjetorin e lindjes. Këtë ai e ka bërë të ditur përmes një postimi në rrjetet sociale ku shkruan ““Sot plot 67 vjeç, Faleminderit o Zot…”. Në ditën e veçantë për të nuk kanë munguar urimet e shumëta nga ndjekësit dhe njerëzit e afërt të aktorit.

Bujar Asqeriu lindi më 13 gusht 1956 në Vlorë, dhe mbahet mend për shumë role të spikatura në ekran.

Ai diplomua si aktor nga Akademia e Arteve në Tiranë dhe për plot 15 vite të jetës së tij ishte aktor i Teatrit “Petro Marko” të Vlorës.

Sa i përket roleve më të famshme të tij, janë ato nga personazhi Telo në filmin “Njeriu i mire”, i vitit 1982 dhe Avni Rustemit në filmin “Një emër midis njerëzve” 1983, për të cilët ka fituar Medalionin e Festivaleve të Filmit përkatësisht në vitet 1983 dhe 1985.

Çmenduri/ Prej 4 vitesh 66-vjeçari socialist ndjek të renë…Fenomeni më i përhapur në Korçë dhe Fier…

Disa e gjejnë njëri- tjetrin dhe përfundojnë në martesë, por është edhe ana tjetër, e atyre që ndahen. Dhe mes tyre apo kujtdo që refuzohet, ka nga ata që kthehen në makthin më të madh të ish partnerit. Prokuroria numëron 164 persona të denoncuar për përndjekje nga njëri prej partnerëve, që ka vrapuar në polici duke rrëfyer se si nga ankthi ndryshoi stilin e të jetuarit

Por 66-vjeçari edhe pse i martuar akuzohet se e përndoqi një vajzë të re për 4 vite me radhë. Në disa raste ai i shkroi mesazhe kërcënuese se do ta vriste nëse ajo krijonte një lidhje tjetër. Burri për një kohë të gjatë frekuentoi të njëjtat vende ku qëndronte edhe e reja, për të cilën nëna e saj kujton në polici se e njohu mbasi familja i kishte sygjeruar të hynte në politikë sepse gjente punë të mirë. E reja thotë në fashikullin që Top Channel disponon

Personin e kam njohur në zyrat e forumit rinor të një partie Socialiste ku ai ishte një ndër drejtuesit. Më premtoi se me mbylljen e rezultatit të zgjedhjeve do më ndihmonte të punoja si drejtoreshë në një institucion”.

Por vajza jo vetëm që nuk u punësua, por ajo u nda nga i dashuri dhe më pas mori mesazhe kërcënuese e ndjekje këmba këmbës. Nën sugjerimin e familjes se po mashtrohej, e reja ndryshoi adresë duke u punësuar diku tjetër. Ndërkohë që i tha policisë se për shkak të shqetësimeve u shtrua në spital mbasi kishte tentuar të vetëvritej. I dyshuari u arrestua për përndjekje dhe aktualisht mbahet nën arrest shtëpie me vendim gjykate. Por edhe 66 vjecari ka dhënë versionin e tij për policinë duke kujtuar se kishte kërkuar urdhër mbrojtjeje dhe se me vajzën pati një lidhje pesë vjeçare, në fund të të cilës e telefononte për ta pyetur mbi jetën.

Përndjekja parashikohet në Kodin Penal si një vepër kundër moralit dhe dinjitetit. Prokuroria e përgjithshme deklaron se krahasuar me dendësinë e popullsisë për 100 mijë banorë, ky krim rezulton më tepër i kryer në qytetin e Korçës dhe të Fierit. Megjithatë të njëjtat të dhëna të prokurorisë së përgjithshme veçojnë se më të ndërgjegjësuarit për të denoncuar vijojnë të jenë banorët e Tiranës. /Topchannel

Video:

Zbulohen emrat e parë që përfliten për Big Brother VIP 3…

Shumë shpejt do të nisë sezoni i ri televiziv dhe të gjithë janë kuriozë se kë do të shohim në edicionin e tretë të Big Brother VIP. Emri i Arbër Çepanit, fituesit të edicionit të parë të Big Brother ka nisur të përflitet si një ndër personazhet që ka marrë një ftesë.

Një tjetër emër që është përfolur për t’iu bashkuar kastit është edhe Zamira Kita. Aktorja e njohur, njihet për butësinë dhe batutën që ka gjithmonë. Aktualisht aktorja sapo ka përfunduar me xhirimet e filmit “Në Kuadër të Dashurisë”.

Një emër që padyshim do të premtojë shumë të papritura nëse bëhet pjesë e “Big Brother VIP” është edhe Ledjan Agalliaj. Të gjithë e njohim tanimë balerinin si partnerin e këngëtares, Elhaida Dani.

Ndërkohë një tjetër emër që duket se e ka shprehur vetë dëshirën për të qenë pjesë e këtij formati është edhe Adelina Tahiri. Këngëtarja foli vetëm pak ditë më parë këtë format, duke mos pranuar, as mohuar faktin se do të ishte pjesë e garës.

Njoftoi se do i futej muzikes, ja me kë po bashkëpunon për këngën e pare Beniada…

Beniada Nishani do t’i futet muzikës. Ish-banorja e BBV ka bërë të ditur se ka nisur punën për projektin e saj muzikor. Modelja e njohur është shfaqur në një studio muzikore në Kosovë dhe ka zbuluar se kënga do vijë në bashkëpunim.

Beniada po bashkëpunon me këngëtaren Arinda Gjoni.

Mozzik flet për herë të parë për varësinë nga droga:“Kam 6 vite që…

Reperi Mozzik ka folur për herë të parë për varësinë nga substancat narkotike. Mbrëmjen e kaluar, përmes dy postimeve në Instagram, ai tregoi se u bënë 6 vite që ka hequr dorë nga droga. Sipas tij, fakti që konsumonte drogë kishte të bënte me shumë faktorë, e një prej tyre ishte profesioni që ka.

Por Mozzik falenderon Zotin që ia doli të hiqte dorë nga kjo varësi.

“Kam 6 vite që kam hequr dorë nga droga. Kjo është gjëja më e bukur që kam bërë për vete dhe ndihem krenar. Sigurisht, ishte rrugë e vështirë për mua, isha i ri. Mjedisi, profesioni, dhe çdo gjë që lidhej me të…por ia dola, faleminderit Zot”, ka shkeuar ai.

(Video epike) Policët e surprizojnë hajdutin me tortën e ditëlindjes dhe presin të mbushë 18-vjeç për ta arrestuar….

Si e imagjinoni ditëlindjen më të keqe të jetës suaj? Me siguri nuk keni rregulluar asgjë, të gjithë ju kanë harruar dhe ju e kaloni natën vetëm duke parë televizor. Dhe pasi keni vuajtur, është koha të mësoni se ka më keq. Kur jeni 18 vjeç, e vetmja gjë për të cilën mendoni është të merrni miqtë tuaj dhe të pini në 7 të mëngjesit.

Një adoleshent nga Brazili nuk i ka përjetuar të gjitha këto.

Adoleshenti në fjalë akuzohet si një hajdut famëkeq.

Megjithatë, në Brazil të gjithë ata që janë të përfshirë në krime dhe janë nën 18 vjeç nuk mund të arrestohen. Oficerët prisnin që adoleshenti të mbushte 18 vjeç, ata shkuan në shtëpinë e tij dhe i bënë një surprizë për ditëlindjen e supozuar. I bëjnë festë ditëlindje dhe më pas e arrestojnë….

Mjeku i bën thirrje shqiptarëve: “Jo kafe me raki që në mëngjes, mësoni të pini ujë…

Mjeku i urgjencës Adrian Fandi ishte mëngjesin e kësaj të premte i ftuar në emisionin “Good Morning Albanias”, për të folur rreth kujdesit që duhet të kemi në këtë verë të nxehtë. Ai tha se shpesh njerëzit ndihen të dehidratuar për shkak të temperaturave të larta, ndaj ajo që është e këshillueshme është të konsumojnë sa më shumë ujë.

Ai madje bëri edhe një thirrje për të gjithë ata emigrantë që do vijnë të kalojnë pushimet në Shqipëri që të mësohen të pinë ujin që në mëngjes, në vend të rakisë me kafen, sipas tij e mira është që të shmanget s më shumë konsumi i alkoolit por edhe i pijeve energjike.

“Ju që udhëtoni në Shqipëri, filloni të pini ujë që në mëngjes, jo të filloni të pini kafen dhe rakinë. Evitoni pijet alkoolike dhe pijet energjike.

Pijet energjike kur është vapë janë të dëmshme, sepse rritin të rrahurat e zemrës, por jo tensionin e gjakut. Duhet volum për të mbushur trupin me ujë jo energji”,-tha mjeku Adrian Fandi për Euronews Albania.

Vajza e gazetarit të njohur është sëmurë, apeli për ndihmë: “Shteti të reagojë…

Vajza e gazetarit të njohur sportiv, Defrim Methasani vuan nga një sëmundje. Të shumtë kanë qenë miqtë e gazetarit dhe jo vetëm që kanë apeluar për ndihmë, që shteti të vihet në lëvizje për Lunën.

Mes shumë reagimesh është dhe një mesazh nga aktorja Suela Konjari, e cila i bën thirrje ministres së Shëndetësisë që të reagojë për rastin.

MESAZHI I KONJARIT:

Miq te dashur, kjo është Luna, e bukura plot miresi, vajza e mikut tim te mirit Defrim Methasani, qe po perballet me nje sfide ne jete!

Luna zemer, ti ke emrin e Henes qe une personalisht e dua, i besoj e flas me te!
Nga kjo Nate une do ti LUTEM Henes per shendetin tend!
Forca Luna!
Shpresoj qe te vihet ne levizje znj Ministre e Shendetesise për Lunën, bijën e një prej gazetarëve model! NDIHMEN e Shtetit e meriton Luna e Defrimit! Lëviz zonja Manastirliu, sot ka nevoje Defrimi!
Miq te behemi bashke per Lunen!

Zbulohet këngëtari që porositi djegien e ‘Ferrarit’ të Noizyt(Foto)

Më 6 Gusht, Konti dhe një 17-vjeçar nga Vlora kanë djegur “Ferrarin” e Noizyt në Durrës me porosi të Kleviol Ahmetit ose siç njihet ndryshe “Cllevio”. Kur është arrestuar, i riu nga Vlora ka deklaruar se Cllevio i ka dhënë 6 mijë euro për djegien e makinës.

Kleviol Ahmeti (Cllevio Serbiano) më pagoi 6 mijë euro. Mora një shokun tim për të më ndihmuar. Flakën ja vura me benzinë në pjesën e përparme.

Ferrari” ka qenë i parkuar pranë lokalit të Noizyt në zonën e Currilave në Durrës në datën 6 gusht rreth orës 05:10 kur i është vendosur flaka. Autori dhe i mituri që e ka ndihmuar, i kanë hedhur benzinë në pjesën e përparme.

Digjet “Ferrari” i Noizy-t/ Kapet autori dhe pranon ngjarjen: “U pagova 2 mijë Euro nga…

Makina “Ferrari” e këngëtarit të njohur Noizy është djegur. Sipas News24, makina luksoze e tij është djegur pak ditë më parë në Durrës, një mjet me vlerë 300 mijë euro. Makina e kuqe e cila që prej kohës ishte blerë, ekspozohej me krenari prej këngëtarit të njohur madje në fillim ai e ka quajtur dhe “Shakira” makinën luksoze. Policia tashmë ka prangosur autorin e kësaj zjarrëvënie të rëndë, i cili është një i ri nga qyteti i Vlorës dhe është arrestuar pikërisht nga policia e qytetit bregdetar.

Autori është kapur nga kamerat e sigurisë duke ecur i qetë

pranë vendit të ngjarjes dhe pas sigurimit të provave të nevojshme, i riu është dorëzuar dhe e ka pranuar autorësinë e zjarrit. Në dëshminë e tij, vlonjati ka deklaruar se është paguar 2000 euro nga një tjetër këngëtar me të cilin Noizy ka patur konflikt më parë, i cili figuron të jetë jashtë Shqipërisë.

Pas prangosjes së të riut vlonjat, është kërkuar të merret në pyetje dhe këngëtari i cili nuk ka ardhur ende në Shqipëri ku dhe rrezikon arrestimin. Një ditë më parë, Noizy është shfaqur i qeshur pranë kryeministrit në një foto të publikuar nga ky i fundit me mbishkrimin “Zhurmë, zhurmë” por nuk dihet nëse ishte kjo zhurma apo ka ndonjë zhurmë tjetër.

Trafikonin drogë drejt Maqedonisë së Veriut/ 4 Pogradecarët kapen me 26 kg lëndë narkotike…

Pasi e siguronin lëndën narkotike e magazinonin buzë liqenit të Pogradecit në fshatin Lin. Më pas lënda narkotike trafikohej drejt Republikës së Maqedonisë së Veriut me varka peshkimi. Policia e Korçës thotë se ka shkatërruar një grup kriminal që merrej me trafikun e drogës drejt shtetit fqinj. Nga hetimi proaktiv njëmujor janë arrestuar 4 persona mes tyre 2 punonjës pranë Qendrës së Rasatit të Koranit, në Pogradec.

Nga hetimet intensive të kryera në kuadër të këtij operacioni rezultoi se këta shtetas vepronin në mënyrë të organizuar,

për të trafikuar lëndë narkotike cannabis sativa, drejt RMV-së, kundrejt pagesës 500 euro/kg lëndë narkotike” informoi sot policia e qytetit Dy vëllezërit, Ardian dhe Aurel Toska siguronin lëndën narkotike që do të trafikohej dhe e magazinonin atë buzë liqenit, në fshatin Lin, Pogradec. Më pas lënda narkotike trafikohej drejt RMV-së, me varka peshkimi që drejtoheshin nga Roni Sulollari dhe Tane Bllazhe.

Si rezultat i këtij operacioni u arrestuan në flagrancë:

-Ardian Toska; 51 vjeç

-Aurel Toska, 43 vjeç, punonjës pranë Qendrës së rritjes së Rasatit të Koranit

-Tane Bllazhe, punonjës pranë Qendrës së rritjes së Rasatit të Koranit.

-Roni Sulollari, 45 vjeç

Operacioni u kodua “Restart” dhe në cilësinë e provës materiale u sekuestruan 26 kilogramë lëndë narkotike cannabis sativa. Së bashku me lëndën narkotike, sekuestrohen 1 varkë peshkimi, 2 automjete dhe 4 celularë. Vijojnë hetimet për identifikimin dhe për arrestimin e shtetasve të tjerë që mund të jenë të implikuar në këtë veprimtari kriminale.