Roma mposht Partizanin 2-1 ne miqësoren e luksit në Tiranë…

Roma është rikthyer në Shqipëri, por këtë herë jo për të luajtur një ndeshje finale të Conference League, por për të zhvilluar një test miqësor. Ekipi i drejtuar nga Jose Mourinho ka mbyllur me sukses sfidën, në stadiumin i cili sjell kujtime të mira për verdhekuqtë që fituan aty një vit më parë Ligën e Konferencës.

Ndeshja u mbyll 2-1 për Romën, ku El Shaarawy dhe Belotti shënuan në favor të italianëve, ndërsa ekipi i Partizanit rrëmbeu në penallti një gol nga Cara.

Partizani: Hoxha; Baruti, Preka, Buxhelaj, Hadroj; Bilali, Maget, Kote; Grezda, Keko, Bintsuka / Trajner: Zoran Zekiç

Roma: Rui Patricio; Llorente, Mancini, Smalling; Spinazzola, Aouar, Pagano, Kristensen; Bove, Belotti, El Shaarawy / Trajner: Jose Mourinho

Roma 2-1 Partizani

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.


Na ndiqni: