Klima e favorshme/ Besa dhe Lushnja zgjedhin Kolonjën për fazën përgatitore…

Ekipet e Kategorisë së Parë në futboll, Besa dhe Lushnja, zgjodhën Kolonjën për të zhvilluar fazën përgatitore për sezonin e ri. Klima e favorshme e kësaj zone për të marrë ngarkesën fizike dhe për riaftësimin e lojtarëve, por edhe kushtet e mira sportive të klubit të Gramozit, e kanë kthyer krahinën jug-lindore të Shqipërisë në destinacion të preferuar.

Gugash Magani, trajner i Lushnjës, u shpreh: “Ka disa arsye që neve jemi këtu: e para janë kushtet shumë të mira që ofron Erseka, kemi fusha të nivelit optimal, janë dy fusha të tilla; Klima është jashtëzakonisht shumë e mirë, ushqimi është bio, kemi dhe një ambient të ngrohtë dhe ndihemi komodë”.

Lorenc Pashja, trajner i Besës, thekson: “Është viti i dytë që ekipi i Kavajës vjen në Ersekë, për vetë kushtet që ofron, temperaturat, fushat e stërvitjes të vëna dispozicion nga klubi i Gramozit. Janë kushte optimale për të bërë fazë përgatitore sa më të mirë”.

Nga përgatitjet në Kolonjë, dy ekipet me emër të futbollit shqiptar synojnë rikthimin në elitë, pas viteve me radhë në kategoritë inferiore.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: