Supersfida Skënderbeu-Dinamo, ja formacionet zyrtare…

Skënderbeu dhe Dinamo luajnë sot një përballje shumë interesante mes tyre në Korçë. Trajneri Gvozdenoviç nuk ka ndryshuar protagonistët e fitores së korçarëve ndaj Egnatias, duke rreshtuar në fushë të njëjtin formacion, me dyshen Nikaj-Rashica në sulm.

Ndërkohë, Di Biaxho ka ulur në stol Vilën dhe Lorran, për t’u bërë vend Allmuçës dhe Andonit.

FORMACIONET ZYRTARE

SKËNDERBEU: Alia, Markos, Prençi, Dumfur, Frashëri, Rabiu, Liço, Pecani, Shaqe, Nikaj, Rashica.
Trajner: Ivan Gvozdenoviç

DINAMO: Rexhepi. A.Marku, Hoxha, Behiratçe, Prodani, Krasniqi, Allmuça, Andoni, Zabërgja, Denison, Kaçorri.
Trajner: Luixhi Di Biaxho

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.


Na ndiqni: