Kolonja e nis ditën me tërmet ,ja sa ishte magnitura dhe epiqëndra…

Lëkundje sizmike janë ndjerë mëngjesin e sotëm në juglindje të vendit .Sipas institutit të Gjeo Shkencave tërmeti ka pasur epiqendrën e tij 20 km larg qytetit të Ersekës, vend ku dhe është ndjerë më tepër

Magnituda e tërmetit ka qenë 4.3 ballë e shkallës Rihter.

Lëkundjen janë ndjerë edhe në Përmet, Leskovik, Erseke etj.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: