Aksident i frikshëm në aksin Korçë- Pogradec,makina përplas motorin(Video)

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin Korçë-Pogradec. Nje makinë tip Nissan është përplasur me nje motormjet. Dyshohet se ka ndërruar jetë drejtuesi i motorit.

Njoftimi i Policisë:

“Më datë 05.09.2023, rreth orës 18:00, në aksin rrugor “Korçë-Pogradec”, pranë fshatit Zvirinë, Maliq, automjeti tip “Mitsubishi”, me drejtues shtetasin V. Xh., 51 vjeç, ka përplasur një motomjet tip “Nissan”, me drejtues shtetasin P. V., 73 vjeç, banues në fshatin Zvirinë, i cili për pasojë ka ndërruar jetë.

Me drejtuesin e automjetit V. Xh., po kryhen veprimet e mëtejshme procedurale.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.


Na ndiqni: