180 min me rrjetë të paprekur/ Ky është gardiani i portës Korçare me tatuazh embleme(Foto)

Dy gola të shënuar në dy takime kanë mjaftuar për t’i dhënë fitoren Skënderbeut, edhe për faktin se në prapavijë bardhekuqtë u falen ndërhyrjeve vendimtare të portierit Marko Alia. Ish-gardiani i Lacios ka bërë superparaqitje ndaj Egnatias, e sidomos ndaj Dinamos, me ndërhyrje vendimtare që e kanë mbajtur të paprekur portën e Korçarëve.

Në dy ndeshje zero gola të pësuar tregojnë jo vetëm soliditetin e mbrojtjes korçare, por edhe meritën e patjetërsueshme të portierit Alia .Ky i fundit ka qenë gjithashtu pjesë e Kombëtares shqiptare, U-19 dhe U- 21.

Por ajo ç’ ka tërheq me teper vemendjen tek Marco Alia kur heq fanelen e Skënderbeut, shihet nje super tatuazh madheshtor Iliria…,shqiponje me gjak shqiptari.

Ai shpesh ndodh të tregohet tepër patriotik duke i bërë të gjithë shqiptarët të ndihen krenar duke treguar rrenjet e Shqiptarve


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: