Motori mori zjarr pasi u përplas me makinën/ Shuhet në aksident 29-vjeçari shqiptar në Itali ,Aldo Gjoka…

Një aksident tragjik i ka marrë jetën të riut shqiptar, Aldo Gjoka. 29-vjeçari lindur në Tiranë, u aksidentua nga një automjet i tipit ‘Jaguar’, teksa ai vet po ngiste një motor. Si pasojë e aksidentit, i riu u përplas me murin rrethues të një prone private dhe motori shpërtheu në flakë.

Mediat italiane shkruajnë se motoçikletat ishin pasioni i tij i madh që kur ishte fëmijë.

Ai shpesh i kushtonte postime në rrjetet sociale mikut të tij të ngushtë, i cili kishte vdekur vite më parë në një aksident me motor. Për ironi të fatit, edhe 29-vjeçari ndërroi jetë tragjikisht nga i njëjti pasion.

Nuk mund ta besoj”, shkruan një mik, ndërsa përshkruan fatin e Gjokës me atë të Cristiano Spedicato-s, mikut tij të ngushtë që vdiq më qershor të 2018, vetëm 23 vjeç, që gjithashtu vdiq në një aksident me motor në Castromediano, pranë Lecce-s.

Në datën 19 shtator do të festonte ditëlindjen

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: