Stolat bardhekuq e fushë fantastike/ Kf Maliqi nxerr pamjet e stadiumin të rinovuar(Foto)

Situata me stadiumet dhe tapetet është një çështje problematike në futbollin shqiptar. Kur edhe një impiant si ‘Air Albania’ ka probleme me barin, imagjino së çfarë ndodh me stadium të tjera. Mirëpo, ka dhe nga ata skuadra që i kanë bërë ‘yzmetin’ kësaj pune. I tillë është edhe KF Maliqi.

Klubi juglindor ka publikuar disa pamje fantastike të stadiumit “Jovan Asko” ku do të luajnë edhe ndeshjet e këtij sezoni. Tapeti i fushës në gjëndje fantastike dhe montimi i stolave të rinj bardhekuq në tribuna i japin një pamje mahnitëse këtij impianti modes por mjaft komod për të luajtur ndeshje të Kategorisë së Dytë.

Maliqi tashmë bëhet gati të nisë sezonin e ri futbollistik në Grupin A të Kategorisë së Dytë. Java e parë do të jetë pushim për ta, sipas shortit, ndërsa sezoni do të ‘nisë’ me Orikun pikërisht në këtë stadium.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: