Kapet 30 vjeçari në Pogradec /Po transportonte 29 emigrantë të paligjshëm me fugon…

Një 30 vjeçar është vënë në prangat e policisë së Pogradecit pasi akuzohet se po transportonte me makinë 29 emigrantë të paligjshëm. 20”, për goditjen e veprimtarisë kriminale të dhënies ndihmë shtetasve të huaj, kundrejt pagesës, për kalim të paligjshëm të kufirit, është vënë në pranga

I riu i cili kishte brenda furgonit të tij 29 emigrantë që do të kalonin ilegalisht kufirin.

Nga tërësia e veprimeve hetimore dhe provat e siguruara, rezultoi se 30-vjeçari do t’i transportonte emigrantët, kundrejt pagesës, me qëllim që të kalonin në mënyrë të paligjshme drejt vendeve të BE-së.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan automjeti dhe 1 aparat celular. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Korçë, për veprime të mëtejshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: