‘Ti Shqipëri më jep nder, me jep emrin Shqiptar’/ Kuqezinjtë nga lugina e Preshevës ndezin atmosferën në Tiranë

Kryeqyteti është përfshirë nga një atmosferë e zjarrtë festive, teksa jemi në pritje të ndeshjes me Poloninë në stadiumin “Air Albania” në 20:45 të mbrëmjes së sotme. Qindra tifozë kuqezi kanë mbushur rrugët dhe lokalet përgjatë bulevardit “Dëshmorët e Kombit” duke kënduar këngët patriotike që tashmë janë kthyer në himn dhe shoqërojnë kombëtaren shqiptare ngado.

Rreth 300 tifozë kanë mbërritur në Tiranë nga Lugina e Preshevës, në mbështetje të kuqezinjve.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: