Lewandowski: “Humbja me Shqipërinë është një turp ,duhet ti kërkojmë falje tifozëve…

Robert Lewandowski dha një intervistë për mediet polake pas humbjes 0-2 ndaj Shqipërisë në “Air Albania”. Në prononcimin e tij ylli polak theksoi se është turp ky rezultat ndërsa i shkatërruar pas humbjes nga Shqipëria, zëri i tij po dridhej.

Ditët e fundit iu kushtuan kryesisht kombëtares, pasi në shtator luajtëm dy ndeshje të eliminatoreve të Euro 2024.

E para, edhe pse pas një loje të dobët, përfundoi me fitoren 2-0 ndaj Ishujve Faroe. Ndeshja tjetër është një turp i plotë me Shqipërinë, pasi humbëm 0-2″ .Duhet t’u kërkojmë falje tifozëve dhe ndihem personalisht përgjegjës për këtë”– tha Lewandowski.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: