Aksident i frikshëm në aksin Korçë – Pogradec/ Makina përplas motorin, drejtuesi në spital…

Aksident me një të plagosur në aksin rrugor Korçë – Pogradec. Ngjarja ka ndodhur në kryqëzimin e fshatit Leshnice ku një makinë ka përplasur një motor duke lënë të plagosur drejtuesin e motorit. Mësohet se drejtuesi i motorit ka qenë duke udhëtuar nga Pogradeci në drejtim të fshatit Çërravë ndërkohë që mjeti po vinte nga Çërrava

në drejtim të fshatit Leshnice.

Duket se ka qenë një manovër e gabuar e drejtuesit të mjetit ajo çfarë ka sjellë dhe aksident, pasi ka kërkuar të kalojë nga korsia e tij në korsine e kundërt për të hyrë në fshatin Leshnice, manovër që ka shkaktuar dhe aksidentimin e motoristit, i cili ndodhet në spitalin e Pogradecit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: