Moderatorja Korçare:”Shoqja me filmoi fshehtas, jemi popull spiunash…

Moderatorja e njohur Korçare Suela Demiri, me anen e nje statusi ne facebook ka treguar nje ngjarje te ndodhur mes saj dhe shoqeje te saj ne nje kafene ne kryeqytet. Sipas moderatores shoqja e saj gjate gjithe kohes ka tentuar ta filmojë me kameren e celularit, dhe filmimet ja dergonte nje personi te trete.

JA STATUSI I PLOTE:

O ZOT MË MBRO NGA MIQTË SE NGA ARMIQTË MBROHEM VETË .E pabesueshme ajo qe me ndodhi mua, sot. Ulem në kafe me nje shoqe, dy muaj pa e takuar pasi kembenguli me telefonata dhe më ftoi. Disa here e vura re qe e drejtonte telefonin sikur po më filmonte e disa here e mohoi dhe unë e besova se kuptohet ishte pertej fantazise qe shoqja ime te me regjistroje.

Deri sa pa dashje ajo beri playback dhe degjova zërin tim. Po flisnim per jeten time, problemet e mia, vajzen time. Bisede tejet private që ajo po ia dergonte nje te treti. Nuk munda dot t’ia fshi nga celulari. Ajo eshte fizikisht më e forte se unë, por edhe shume më agresive. Po fshihte personin kujt po ia dergonte

Ndihem e neveritur, e tradhëtuar, e mashtruar!

Si ka mundesi qe shoqja jote e afert te spiunon?! E ndiej veten si personazh telenovele. Kaq poshte kemi rene si popull?! Ulemi te pime kafe me miqte dhe ndizen kamerat dhe mikrofonat????? Nuk ka më kod sjelljeje?? Etikë? Moral? Besë?


Buka qe ndajme, kafja qe pime etj, etj..! Sa bukur e nisa te henën! Shpall boterisht që Enver Hoxha nuk kishte faj, ne jemi nje popull spiunesh. Me erdhi ne mend komshia ime me telefon në pallat që ne komunizëm telefononte te Radio Korça e thoshte: ” Mos e merrni Suelën se e kishte giyshin bej” dhe pas 90tes, telefononte e thoshte: ” Mos e merrni Suelën në Radio se e kishte babain oficer”!

Tani e tutje kush ulet ne kafe me mua duhet te fike celularin. U bera pergjithmone me hije.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: