Shqiponjat fluturojnë lart /Marin kreun e grupit dhe e shohin veten me një këmbë në Europian….

Fitorja ndaj Polonisë në “Air Albania” ka vendosur Shqipërinë në pozita shumë të favorshme për të shkuar në Euro 2024. Kuqezinjtë kryesojnë grupin dhe në tre ndeshjet e mbetura, tashmë janë ndër favoritët për të siguruar një nga dy vendet e para që të çojnë në Gjermani 2024.

Matematikisht, nëse Shqipëria siguron 5 pikë në tre ndeshjet e mbetura në grupin e saj, do të ketë të sigurt biletën për turne në Gjermani, pasi do të bëhej një nga dy skuadrat e para në grup. Duke llogaritur që 2 nga 3 ndeshjet e kuqezinjve janë në “Air Albania”, ky objektiv bëhet mëse i arritshëm.

NDESHJET QË MBETEN NË GRUPIN E

12.10.2023
Shqipëri-Çeki
Ishuj Faroe-Poloni

15.10.2023
Çeki-Ishuj Faroe
Poloni-Moldavi

17:11.2023
Moldavi-Shqipëri
Poloni-Çeki


20:11.2023
Çeki-Moldavi
Shqipëri-Ishujt Faroe

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: