Ç’farë pritet të ndodhe ? Gjyqtarët gati për vendimin për Belerin…

Seanca në Gjykatën e Posaçme ka përfunduar për kryetarin e zgjedhur të Himarës, Fredi Beleri. Mësohet se trupa gjykuese është tërhequr për të marrë vendim. Deri më GJKKO ka dëgjuar pretendimet e palës mbrojtëse dhe të organit të akuzës. Avokatët e Belerit kërkuan pushimin e çështjes, ndërkohë që Prokurorët kërkojnë që të kalojë për gjykim.

Nëse Gjykata vendos që kjo çështje të kalojë për gjykim, avokatët mbrojtës kanë të drejtë të kërkojnë formën e gjykimit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: