‘‘Me kokën e ulur dhe i penduar’/ Del para Gjykatës Greku që ekzekutoi Korçarin pas sherrit për parkingun: ‘Kishim fërkime prej vitesh’

Komuniteti në Pire është ende i tronditur nga vrasja brutale e 39-vjeçarit Korçar Brigen Limka, baba i tre fëmijëve. Ai u vra nga një 68-vjeçar për arsye banale dhe shkak i sherrit u vë vendi i parkimit. Autori është dërguar sot në Gjykatë nga ku ka kërkuar dhe ka marrë afat për të kërkuar falje për vrasjen mizore.

Pak pas orës 9:30, 68-vjeçari është sjellë në Prokurori dhe ka marrë afat për të kërkuar falje për vrasjen mizore. Më tej i moshuari ka mbërritur në Gjykatë nën masa të rrepta sigurie , ndërsa nuk ka qenë i shoqëruar nga avokati.

Kemi pasur vite fërkime. Makinat i vendosin nga parkingu edhe në trotuar. Ata po bllokonin rrugët. E kisha shprehur indinjatën time shumë herë. Nuk doja që të përfundonte kështu”, raportohet se ka thënë ai.

Për sa i përket armës që përdori për të kryer krimin, autori nuk e posedonte ligjërisht. Tragjedia ka ndodhur në pak sekonda para syve të dhjetëra qytetarëve.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.


Na ndiqni: