E trishtë/ Ndahet nga jeta, legjenda e ringut korçar, Niko Mile …

Legjenda e boksit korçar Niko Mile është ndarë nga jeta në moshën 92-vjeçare . Mjeshtri ishte i kultivuar aq imtesisht, mjaft mbreselenes ne çdo interpretim ,erudit ndersa konsiderohej si ikone ne boksin Shqiptar . Ishte nder i madh ta kishin pjese te historise duke nderuar Korçen dhe Shqiperine.

Ai adhurohet per shpirtin e gares dhe vullnetin ne stervitje. Ndërkohë që përpara pak momentesh zemra e tij pushoi së rrahuri.

Niko Mile u prehsh në paqe mjeshtër ,ngushëllime familjes dhe miqve për humbjen e sportisti të madh Korçar !

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: