Kupa Ballkanike/ Skenderbeu në vollejboll fiton medalje bronzi(Foto)

BVA Kupa Ballkanike për klube në kategorinë e femrave, u organizua në qytetin e Gjilanit në Kosovë në datat 19-21 Shtator.
Ekipet pjesëmarrëse në këtë aktivitet ishin:
🇦🇱 SK Skënderbeu, Korca
🇽🇰 KV Drita, Gjilan
🇹🇷 Galatasaray S.K, Stamboll
🇬🇷 A.O Markopoulous, Athina

Ndeshja e parë për ekipin e Skënderbeut ndaj ekipit të Galatasaray përfundoi me rezultatin 0:3 për ekipin turk.

Ndeshja e rradhës për ekipin e Skënderbeut ishte me ekipin KV Drita, e cila u fitua me rezultatin 3:2 nga ekipi korcar.
Ndeshja e fundit për ekipin e Skënderbeut me ekipin A.O Markopoulos perfundoi 0:3 për ekipin grek.
Fitues i BVA Kupa Ballkanike 2023

🏆 u fitua nga ekipi turk i Galatasaray S.K🥇 dhe në vendin e dytë u rendit ekipi Markopoulos🥈

●Ekipi korçar i Skënderbeut u rendit në vendin e tretë 🥉 në këtë aktivitet ndërkombëtar.
★Sportistja e ekipit korçar, Anxhela Mehmeti fitoi titullin “Libero më i mirë i aktivitetit”.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: