Aksident në Librazhd-Qafë Thanë/ Përfundon në spital 20-vjeçari nga Korça…

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në aksin rrugor Librazhd – Qafë Thanë. Një automjet me drejtues një shtetas 20 vjeçar, banues në Korçë është përplasur me automjetin me drejtues një shtetas 19 vjeçar, banues në Prrenjas. Si pasojë e aksidentit është lënduar drejtuesi 20- vjeçar, si edhe po kryejnë ekzaminime edhe dy pasagjerë.

Librazhd/ Informacion paraprak

Në aksin rrugor Librazhd-“Qafë Thanë”, automjeti me drejtues shtetasin 20 vjeç, banues në Korçë, është përplasur me automjetin me drejtues shtetasin 19 vjeç, banues në Përrenjas.

Si pasojë e aksidentit është dëmtuar shtetasi 20 vjeçar dhe ndodhet në kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën. Gjithashtu, po kryejnë ekzaminime edhe dy pasagjerë. Grupi hetimor vijon punën për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: