Moti i keq, përmbyt Korçën(Video)

Qytetarët e Korçës janë përballur me një stuhi të fortë shiu paraditen e sotme . Përmbytjet e shkaktuar prej intensitetit të shiut, që duhet thënë se zgjati pak minuta, kanë shkaktuar probleme në disa akse rrugore. Probleme ka patur edhe në qarkullimin e mjeteve për shkak të përmbytjeve.

Situatë me e rënduar për qarkullimin e mjeteve është paraqitur edhe në rrugën përgjatë parkut “Rinia”, ku pjesa më e madhe e pusetave të shiut janë jashtë funksionit dhe të bllokuara.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: