Ç’farë po ndodh në tregun valutor ? Bie sërish euro…

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do blihet me 100.5 lekë dhe do shitet me 101.8 lekë. Euro sot në tregun shqiptar të këmbimit valutor do blihet me 105.6 lekë dhe do shitet me 106.4 lekë.

Vërejmë se monedha evropiane ka shënuar ulje në krahasim me ditën e djeshme, ku blihej me 105.9 dhe shitej me106.7.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: