Feston 42-vjetorin e lindjes/ Ibrahimovic i bën vetes dhuratë një tjetër ferrari zjarr(Foto)

Zlatan Ibrahimovic zakonisht e trajton veten me një super makinë për çdo ditëlindje. Suedezi sot ka ditëlindjen dhe për 42 vjetorin, që e feston sot, zgjodhi një “Ferrari Purosangue”. Bëhet fjalë për një SUV nga kompania e Maranellos. Çmimi fillon nga 390 mijë euro. Vitin e kaluar, megjithatë, ish-sulmuesi kishte shkuar shumë larg me një ‘Ferrari Daytona SP3’ dhe një ‘812 Competizione A’.

Një skenë e përsëritur prej disa vitesh dhe e cila në tre vitet e fundit ka shfaqur gjithmonë makina ekskluzive të prodhuara nga Prancing Horse. Për të 40-at, zgjedhja ra mbi një ‘SF90 Spider’, ndërsa për të 39-at dhuroi vetes një ‘Porsche 911 Targa 4S Heritage’.

‘Ferrari Purosangue’ është me të vërtetë një perlë ekskluzive. Çmimi për versionin bazë fillon nga 390 mijë euro (i cili rritet në mbi 400 mijë me personalizimet e ndryshme).

Futbolli është vetë jeta e tij. Falë këtij sporti ka arritur thuajse gjithçka në nivel personal, ka siguruar jetesën jo vetëm të fëmijëve, por edhe brezave më tutje. Gjiganti suedez ka qenë ndër më të paguarit në të gjitha klubet ku ka luajtur, ndaj edhe llogaria bankare e lejon të shpenzojë pa asnjë vramendje. Pasioni i dytë i Zlatan Ibrahimovic janë makinat dhe motoçikletat. Suedezi ka një garazh që të gjithë do ta kishin zili, ja cilat janë supermakinat (dhe motorët) e tij.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: