Shpopullimi masiv/ Universiteti i Korçës pa Sociologji e Filozofi ,në krizë edhe ekonomiksi, matematika …fizika…

Në mungesë të vullnetit për ta reformuar kohë më parë Universitetin e Korçës përmes profilizimit dhe ndërkombëtarizimit sot preket kriza…. Në Korçë dy programe (Filozofi -Sociologji dhe Ekonomiksi) nuk kanë asnjë student, ndërsa disa programe të tjerë( Matematika dhe Fizika) kanë më pak se 10 studentë. Do jetë senati akademik që do vendosë pezullimin apo vazhdimin me sforcarje të tyre.

Edhe Rektori Dhimitër Bello deklaron që 2 programe janë në minimum, 2 të tjera rrezikojnë mbylljen…

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: