‘Lë nam’ dhëndri nga Pojani/ Kapet duke vjedhur në banesën e vjehrrit dhe…

Një 50-vjeçar është shpallur në kërkim nga policia e Maliqit, pasi u kap duke vjedhur në banesën e vjehrrit të tij në fshatin Pojan të Korçës .Policia bën me dije se krahas ndalimit të 50-vjeçarit, bashkëshortja e tij është pajisur me urdhër-mbrojtje për shkak të dhunës së psikologjike të ushtruar nga bashkëshorti.

Policia informon se u referuan materialet në Prokurori dhe u shpall në kërkim shtetasi Z. Z., 50 vjeç, banues në fshatin Pojan, Maliq, pasi dyshohet se ka vjedhur disa sende në banesën e vjehrrit të tij.

Në vijim të veprimeve të kryera në lidhje me këtë rast, u pajis me urdhër mbrojtjeje bashkëshortja e shtetasit Z. Z., pasi dyshohet 50-vjeçari ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj saj”, njofton policia.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: