Gaz Bardhi: “Kam një video të sikletshme të Bashës, po e duroj prej 3 muajsh. Ditën bën akuza, natën thotë ishte lojë politike…

Deputeti i PD-së, Gazmend Bardhi i I ftuar në emisionin ‘Frontline’, në Report TV ka deklaruar se disponon një video ku Lulzim Basha shfaqet në një nga garazhet e një prej oligarkëve në Shqipëri, për kullën ‘Mali i Tiranës’. Bardhi theksoi se madje Basha i denonconte e më pas u kërkonte falje me pretekstin se i bënte për hir të politikës.

“Për Bashën e kam informacionin pasi ka bërë denoncimin dhe e ka çuar në prokurori ka shkuar dhe është lutur në garazhd. Kjo tregon sa i vërtetë është ai. Del ditën e bën akuza kurse natën i shkon në garazhd e thotë është lojë politike. Basha erdhi i kurdisur për të bërë debat me mua dhe opozitën” tha Bardhi.

Gazment Bardhi tregoi dhe përplasjen e ashpër në Kuvendin e Shqipërisë ku Basha akuzoi se ishte pjesë e aleancës së kullave, ndërkohë Bardhi nga ana e tij e akuzoi kryetarin e PD-së se ishte pronar i dy kateve në Lion Residence.

“Unë jetoj në apartament 90 metra katrorë. Kam tre muaj që duroj shpifjet e Lulzim Bashës. Nëse dikush vendos të shqyejë gojën me baltë ndaj meje do përballet. Basha erdhi në Kuvend të bëjë betejë me mua. Do marrë përgjigje” tha Bardhi.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: