U kap në Kapshticë me 3 kallashnikovë dhe një pistoletë TT/ Kush është Xhimi që u arrestua nga policia?

Ditën e sotme në pikën doganore të Kapshticës u arrestua një person pasi në mjetin e tij u gjetën 3 automatikë, 1 pistoletë TT dhe një sasi fishekësh. Armatimi do të kalonte drejt vendit fqinj por është zbuluar pa kaluar kufirin grek.

Mësohet se në pranga ka rënë Xhimi Hoxha, banues në Tiranë.

I arrestuari ka qenë në makinë i shoqëruar me një tjetër shtetas me inicialet M.V, i cili është shoqëruar dhe po kryhen procedurat e nevojshme. Ai po pyetet nga forcat e policisë së drejtorisë vendore të Korçës.

Armët e sekuestruara

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: