Merte drogë në kufirin Greko-Shqiptar dhe e trafikonte në Athinë .Arrestohen 2 Shqiptarë dhe 1 Grek

Arrestohet një grek 68-vjeçar dhe dy kushërinjtë nga Shqipëria, 21 dhe 22 vjeç, banues në Athinë. Policia greke ka ndjekur dy automjete që vinin nga kufiri i gjelbër me Shqipërinë. Policia e Narkotikëve fillimisht ndaloi makinën e 68-vjeçarit, në bagazhin e së cilës iu gjetën dhe konfiskuan 49 kilogramë kanabis ndersa më pas u arrestuan edhe 2 Shqiptaret që ndodheshin në makinën tjetër .

Ata vepronin si informatorë të 68-vjeçarit për ekzistencën e blloqeve të policisë…

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: