Vuan nga sëmundje e ligë/ Të shpëtojmë jetën e 31-vjeçarit nga Bilishti ,Joan Nasto…

Ky eshte Joan Nuni Nasto nga qyteti i Bilishtit ,31 vjec .U diagnostikua ne dhjetor 2022 me limfome difuze me qeliza te medha B ne stadin IV me infiltrim gastrik .Pas disa muajsh kimioterapi ne Selanik ne spitalin Theagenio u duk sikur situata kishte permiresim dhe mjeket i dhane shpresa pozitive .

Por papritur semundja u rikthye me agresive se heren e pare dhe zgjidhja e vetme qe japin mjeket eshte transplanti autolog i qelizave staminale . Ky trajtim me i specializuar do behet ne spitalin Papanicolau Selanik dhe kushton mbi 100 mije euro.

Kjo shume eshte e paperballueshme per familjen e tyre te cilet para pak vitesh kane humbur dhe babain. Ju lutem kush ka mundesi te ndihmoje sado pak sepse se bashku mundemi te japim shprese per te shpetuar jeten e nje djali te ri shprehen familjarët.

Linku ku mund te ndihmoni Joanin :

https://www.gofundme.com/f/save-joan-conquering-the-invisible-illness?utm_campaign=p_cp+share-sheet&utm_medium=copy_link_all&utm_source=customer&mibextid=Zxz2cZ

Për ata që nuk munden në ‘Go Found‘

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: