‘Do ta shkundin edhe njëherë’/ Spartak Ngjela del me paralajmërimin ‘bombë’: “Prisni dhe shikoni…

Avokat Spartak Ngjela ka dal me një reagim të shkurtër në rrjetet sociale ku citon një shprehje të Nostradamusit ku thotë se shqiptarët do të shkundin botën si dikur. Ngjela e lidh këtë shprehje me shpalljen e pavarësisë së Kosovës si dhe bazuar në këto fjalë paralajmëron gjëra të mëdha.

Reagimi i plotë:

Nostradamusi e ka kapur saktë: shqiptarët e shkundën botën në vitet 2000 se, në vitin 2008, ata krijuan shtetin e tyre të dytë, Kosovën, dhe e shkundën Botën që nga Beogradi në Moskë e nga Moska në Pekin.

Por Nostradamusi iu thotë kundërshtarëve tanë, mos i lini shqiptarët deri në vitin 2000 se ata do ta shkundin botën si dikur – domethënë si atëherë kur kanë qenë superfuqi iliro-albane dhe e shkundën Evropën tej e tej…

Prisni dhe shikoni…

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: