“Korçë moj Korçë, qytet i bukur je ti”/ Serenata bio Korçare(Video)

Në Korçë këndojnë të gjithë …te moshuar ,burra, gra,të rinj, fëmijë ia marrin në festa, në gëzime, në dreka e darka por edhe kot….Aty lindi para shekujsh e shekujsh serenata dhe ashtu si Italia që ruan traditën e picës apo Franca verën, korçarëve u ka rënë barra të ruajnë serenatën.

Ua la historia këtë mision…E korçari për një serenatë rron e gëzon….

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: