Hap i rëndësishëm në karrierë/ Kristi Vangjeli emërohet trajner në klubin Australian…

Ish-mbrojtësi i Kombëtares Korçari, Kristi Vangjeli do të jetë trajner i ekipit të parë në Australi në Klubin Olimpik të Futbollit Adelaide për sezonin 2024. Vangjeli ka realizuar 35 paraqitje me Shqipërinë dhe duke lënë gjurmë të pashlyeshme në skenën ndërkombëtare. Ai gjithashtu ka qenë pjesë e Skënderbeut europian si dhe Tiranës ndërsa jashtë, tek Aris ku zhvilloi mbi 100 paraqitje si një mbrojtës i gjithanshëm duke luajtur si në mbrojtje të djathtë ashtu edhe në atë të majtë.

Kristi ka qenë në ekipe si Chornomorets Odesa në Premier Ligë të Ukrainës dhe FC Astra Giurgiu në Liga I Rumune, përpara se të kishte një ndikim të rëndësishëm pas kthimit të tij në klubin e tij të lindjes, Skënderbeu.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: